مدل گردنبندهای اصیل ایرانی


سوژه اصلی این بود :«نمایشگاهی با عنوان صورت». همین کافی بود تا «سعیده رحمتی» دست‌ساخته‌هایش را ببرد به سمت اشعار شاملو.اشعاری که در تمامی آنها ردی از نگاه، کلام وآوا و…جاری است.

سوژه اصلی این بود :«نمایشگاهی با عنوان صورت». همین کافی بود تا «سعیده رحمتی» دست‌ساخته‌هایش را ببرد به سمت اشعار شاملو.اشعاری که در تمامی آنها ردی از نگاه، کلام وآوا و...جاری است.

واژه‌هایی که هر کدام به تنهایی تداعی‌کننده یک چهره‌اند. چهره‌ای که گاهی اشک می‌ریزد، گاهی لبخند می‌زند و گاهی هزار کاکلی شاد در آن موج می‌زند...

  اگر روزمرگی را تغییر ندهی!

«سعیده‌رحمتی» کارشناس گرافیک است. تا همین چندی پیش هم اموراتش را از همین راه می‌گذراند. یعنی مثل یک کارمند خوش فکر و وظیفه‌شناس هرروز صبح سرکار می‌رفت، پشت میزش می‌نشست و روی مانیتور خط‌ها و رنگ‌های سفارشی را کنار هم جا می‌داد... تا روزی که در لابه‌لای همین خط و رنگ‌ها به این شعر رسید:

به آرامی آغاز به مردن می‌کنی
اگر سفرنکنی/ اگر کتابی نخوانی
به آرامی آغاز به مردن می‌کنی
اگر برده‌ عادت خودت شوی/ اگر همیشه از یک راه تکراری بروی/ اگر روزمرگی را تغییر ندهی....

خودش می‌گوید:« اواسط تیر ماه سال 87 بود که این شعر را خواندم و پایان ماه من دیگر کارمند شرکت نبودم! پایان ماه من شاگرداستاد «گیو » بودم و طراحی ساخت زیورآلات مشق می‌کردم.»2 سال تمام او مشغول یادگیری و گذراندن دوره‌های مختلف بود و شاگردی می‌کرد. اولین نمایشگاهش را زماني برگزار کرد که هنوز هنرجو بود. نمایشگاهی با موضوع نقش فرش و نمایشگاه بعدی مجموعه‌ای با عنوان پرنده. سومین نمایشگاهش اما نمایشگاهی بود گروهی در گالری کاوه در بهمن ماه سال گذشته. نمایشگاهی با موضوع مشترک «صورت».آنچه شما در این گزارش می‌بینید گزیده‌ای از آثار سعیده رحمتی در همین نمایشگاه است. طراحی خطوط از «امید هامونی» است و اجرا از سعیده رحمتی.

تکه‌هایی از اشعار بامداد

گردن‌آویز، گوشواره، انگشتر و هر آنچه در این مجموعه می‌بینید تکه‌هایي هستند از اشعار شاملو. اشعاری که در آنها نشانی از چهره وجود دارد: « من برای نمایشگاه دوم رفتم سراغ شعرهای احمد شاملو، 3 ماه تمام با مجموعه اشعارش زندگی کردم تا از میان تمام آنها بیت‌هایی که در آنها نشانی از چهره بود یا حتی به نوعی چهره را تداعی می‌کردند جدا کنم و جالب و دیدنی اینکه بین تمام اشعار شاملو اشعاری که برای آیدا سروده بود بیشتر از همه به خواسته من نزدیک بود. بعد از این مرحله باید روی درآوردن ابیات کار می‌کردم و رسیدن به فرم‌هایی که با گردن‌آویز و گوشواره‌ها که سوژه اصلی کار من بود جور درمی‌آمدند.» نتیجه این تلاش چند ماهه هم شد همین تصاویری که شما در این صفحات شاهد آن هستید.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:دو شنبه 4 شهريور 1392