جاذبه های گردشگری کشور چین


از علفزارهای مغولستان درونی گرفته تا قله های عظیم یونان، هشت منطقه باشکوه زیر تابحال در جدال بین توسعه و حفاظت پیروز شده اند و دست نخوردگی خود را حفظ کرده اند. “چین پنهان” در محیط زیست بکر آن است.

از علفزارهای مغولستان درونی گرفته تا قله های عظیم یونان، هشت منطقه باشکوه زیر تابحال در جدال بین توسعه و حفاظت پیروز شده اند و دست نخوردگی خود را حفظ کرده اند. "چین پنهان" در محیط زیست بکر آن است.

کوهستان چانگبی (Changbai Mountains)

استان هیلونگ جیانگ

منطقه حفاظت شده دورافتاده چانگ بیشان، بزرگ و عظیمترین منطقه حفاظت شده در چین و مرکز صحنه های اسکی نوپای کشور است. این منطقه از 500 هزار جریب جنگل کاج تشکیل شده و در راستای مرز چین با کره شمالی است و آخرین زیستگاه ببرهای سیبری در این کشور است.

کی برویم؟
فصل اسکی فصلی طولانی است، از ماه نوامبر تا ماه مه.

 

چطور برویم؟
فرودگاه چانگ بیشان پرواز مستقیم از پکن و شانگهای دارد.

کجا بمانیم؟
در ماه جولای، هتل های استاروود مجتمعی 559 اتاقی به سبک کلبه های ییلاقی با نام های وستین چانگ بیشان و شریتون چانگ بیشان دارند که شش رستوران و دسترسی به اسکی دارند.

کوه کاوا کارپو (Mount Kawa Karpo)

استان یونان
قله های یخ زده رشته کوه برفی میلی، 1500 مایل در راستای فلات تبت در مرز شمالی غربی یونان در نزدیکی برمه امتداد یافته اند. بلندترین قله آن کاوا کارپو است که 22 هزار فوت بالاتر از سطح دریاست و یخچال مینگ یونگ بیش از 7 مایل از سمت شرقی این کوهستان را پوشانده است.

کی برویم؟
در اواخر تابستان وقتی آسمان صاف است، بهترین مناظر کوهستانی را می توانید در این منطقه مشاهده کنید و مشاهده کنید.

      

 چطور برویم؟
از پکن، سه ساعت با هواپیما طول می کشد تا به کانمینگ برسید و سپس پرواز کوتاه دیگری تا شانگری-لا دارید. شش ساعت راه با ماشین است تا از میان جنگل به گوجی اونونگ برسید.

کجا بمانیم؟
سونگتسام میلی 17 اتاق دارد که از آن مناظر نفسگیری از کاوا کارپو مشخص است. کارکنان این هتل شما را به کوهنوردی می برند و راهنمای شما هستند.

منطقه حفاظت شده ملی چانگ کینگ (Changqing National Nature Reserve)

استان شاآنشی
برای تماشای پانداهای غول آسا هیچ جایی بهتر از چانگ کینگ نیست. چانگ کینگ در ارتفاعات کوه های کینگ لینگ در استان شاآنشی واقع شده است. حدود 100 پاندا در مساحتی در حدود 115 مایل مربع زندگی می کنند و بزرگ و عظیمترین تراکم پانداهای کشور در همین منطقه است.

کی برویم؟
در زمستان، وقتی خرس ها به سمت شیب ها می آیند تا در دره ها بامبو بخورند، شانس اینکه یکی از آنها را مشاهده کنید بسیارزیاد است.

 

  چطور برویم؟
چانگ کینگ در 180 مایلی شی آن قرار دارد که از هر جای آسیا می توان به آنجا پرواز کرد. می توانید از فرودگاه با اتوبوس یا اجاره اتومبیل شخصی به آنجا بروید.

کجا بمانیم؟
مسافرخانه های دولتی شبیه به کلبه های روستایی هستند. شرکت های مسافرتی همچون WildChina سطح رفاه بیشتری دارند و محل خواب راحت، میوه تازه و محصولات بهداشتی باکیفیت برای حمام و دستشویی دارند.

دریاچه کاناس (Kanas Lake)

شین جیانگ
با آنکه ده ها سال است که افسانه های زیادی در مورد هیولای دریاچه کناس در میان مردم پخش شده است، ولی گردشگرانی که دوستدار مناظر کوهستانی جنگلی هستند، حتماً باید به این منطقه بیایند و کوهنوردی، پاراگلایدر و فعالیت های پرهیجان دیگر این منطقه را تجربه کنند.

کی برویم؟
اواخر ماه سپتامبر وقتی که برگ های درختان غان و نارون می ریزد، زیباترین و جادویی ترین مناظر به رنگ های نارنجی و طلایی در این منطقه دیده می شود.

 

  چطور برویم؟
در فصل تابستان، خطوط هوایی چاینا ساوترن هر روز از اورومکی به فرودگاه کاناس پرواز دارند. در فصل های دیگر، بهترین راه برای رسیدن به این دریاچه، پرواز از اورومکی به التای است. از آنجا می توانید دو کورس اتوبوس سوار شوید و به کاناس برسید.

کجا بمانیم؟
مجتمع 52 ویلایی در گردشگاه هونگفوی دریاچه کاناس، شبیه دهکده های کوهستانی اروپایی است و بهترین مکان برای اقامت است.

پارک ملی وولینگ یوان

استان هونان
طرفداران فیلم پرفروش و موفق آواتار حتماً مناظر این پارک ملی را می شناسند. گذشته از ستون های بلند ماسه سنگ، این پارک پر از گیاهان و حیوانات متنوع است. سمندر غول آسا و گوزن آبی چینی که هر دو گونه های در خطر انقراض هستند ممکن است جایی در جنگل پنهان باشند.

کی برویم؟
بهار یعنی وقتی شکوفه های گیلاس و آلو در می آیند و تا قبل از تابستان بروید که گرما به اوج خود نرسیده است.

 

 چطور برویم؟
از پکن یا شانگهای، پروازی دو ساعته به فرودگاه هه هوآ در شهر ژانگ جیاجیه خواهید داشتید که 23 مایل از پارک فاصله دارد.

کجا بمانیم؟
از راهنمای تورهایی مانند WildChina کمک بگیرید تا با مشکلاتی در مورد زبان یا دردسر حمل و نقل نداشته باشید و مسافرخانه ای ساده و مرتب در کنار پارک گیر بیاورید.

علفزارهای هولونبویر (Hulunbuir Grasslands)

مغولستان درونی
 علفزارهای هولونبویر (ایالت خودمختار مغولستان درونی) بینهایت به نظر می رسد و بیش از 35 هزار مایل مربع از علفزارها را به خود اختصاص داده است. می توانید در این علفزارهای بینهایت اسب سواری کنید و خیمه های سنتی مغولی را با گوسفندان و گاوهایشان از نزدیک مشاهده کنید و از رودهای پرماهی آن بگذرید و برای شام ماهی بپزید.

کی برویم؟
از اواخر مه تا اواسط سپتامبر، وقتی متوسط دمای هوا 20 درجه سانتیگراد است، می توانید به آنجا سفر کنید، ولی باران و پشه در این فصل فراوان است.

 

 چطور برویم؟
فرودگاه هولونبویر به چندین شهر چین سرویس می دهد و 15 دقیقه با ماشین تا هیلار فاصله دارد. این علفزارها با تاکسی یک ساعت فاصله دارند که 15 دلار از شما کرایه می گیرند.

کجا بمانیم؟
دهکده جین ژانگان در دره ای خوش منظره قرار گرفته که نمونه کوچکی از جامعه مغول است و خیمه های کوچکی دارد که می توانید در ماه های ژوئن تا اواسط سپتامبر با پرداخت روزی 10 دلار در آنها بمانید. سرویس مسافرتی CITS شعبه ای در هایلار دارد که کارمندان انگلیسی زبان دارد و می توانند به شما کمک کنند.

استان گوئیژو (Guizhou Province)

چندین و چند اقلیت قومی در مزارع برنج و در میان کارست ها (ناحيه‌اى كه‌ از سنگ‌هاى آهكى‌ پر سوراخ‌ و شكاف‌هاى ژرف‌ پوشيده‌ شده‌ است‌ و جوی ها و غارهاى زيرزمينى‌ دارد) زندگی می کنند.

کی برویم؟
همین حالا، قبل از آنکه بخاطر توسعه شهری، از بین برود و ناپدید شود.

 

  چطور برویم؟
هر روز 7 پرواز از شانگهای تا گوئی یانگ، مرکز این استان، وجود دارد.

کجا بمانیم؟
با WildChina هماهنگ کنید و در مسافرخانه ها اتاق رزرو کنید.

استان گوئیژو (Guizhou Province)
این استان فقیرترین استان چین است و قرار است اکوتوریسم را در مقیاس بزرگ و عظیم توسعه دهند، ولی دولت مرکزی به شدت در تلاش است تا منطقه را صنعتی کند. ساکنین این منطقه، مانند مردی که در تصویر می بینید و برادرزاده اش، ایستادگی می کنند تا در هر صورت نفع اقتصادی خود را تأمین کنند.

 

 پارک ملی جیوژیگو (Jiuzhaigou National Park)

استان سیچوان
این منطقه با عنوان مهمترین منطقه محافظت شده چین شناخته می شود.

 

 کی برویم؟
اواسط نوامبر تا ماه مارس بهترین زمان برای بازدید از این منطقه است، زیرا شلوغی ماه های دیگر را ندارد.

چطور برویم؟
هر روز چندین پرواز از چنگدو به فرودگاه جیو هوانگ صورت می گیرد.

 

  کجا بمانیم؟
گردشگاه شریتون جیوژیگو در فاصله نزدیکی از پارک قرار دارد.

جهت اطلاع از آخرین تغییرات وب سایت نازترین در خبرنامه وبلاگ ثبت نام کنید:
نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:شنبه 21 دی 1392